Dlaczego języki obce?

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

W XXI wieku nie wystarczy znać tylko język ojczysty. Świat, który jest globalną wioską, mówi do ciebie, ale czy rozumiesz coś? Bez znajomości języków nie jest to możliwe. Nie znajdziesz też atrakcyjnej pracy, nie poznasz ciekawych ludzi…

Zdobędziesz atrakcyjną pracę.

Aby znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę, trzeba znać co najmniej jeden język obcy. Inaczej twoje CV w ogóle nie będzie czytane w firmie zagranicznej albo w przedsiębiorstwie, które ma partnerów w świecie (po wejściu Polski do Unii Europejskiej będzie to coraz częstsze), a właśnie takie firmy mogą ci pomóc w osiągnięciu sukcesu.

Możesz zwiedzać świat bez przeszkód.

Jeżeli nie potrafisz się porozumieć w obcym kraju, zawsze będziesz się w nim czuł bezradny jak dziecko, które zgubiło się matce na olbrzymim dworcu. Musisz wtedy pilnować się kogoś, kto zna język obcy, i jesteś od niego zależny. Znając jeden z popularnych na świecie języków, np. angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, możesz pozwolić sobie na zwiedzanie tego, na co masz ochotę, dotrzesz do każdego zakątka kraju, który zechcesz poznać, i nie musisz opłacać wycieczki z tłumaczem. Zyskujesz też szansę poznania życia zwykłych ludzi i sam dajesz się poznać.

Znając język obcy i będąc absolwentem szkoły średniej lub studentką, możesz legalnie ubiegać się o pracę za granicą (np. jako opiekunka do dzieci, pracownik sezonowy, instruktor na obozie dla młodzieży, pomoc kuchenna). Poznasz wówczas świat za „jeden uśmiech”.

Odkryjesz nowe przyjemności.

Oglądając film w kinie, nie będziesz już musiał czytać polskich napisów na ekranie! Znajomość języka pozwoli ci odkryć różnicę, jaka dzieli oryginał od tłumaczenia. Przekład może być albo piękny, albo wierny… Przekonasz się, że wiele dialogów filmowych to perełki – czasem będziesz miał wrażenie, że oglądasz całkiem inny film. Zobaczysz też, jaką frajdą jest czytanie książki w języku, w którym została napisana.

Ten wysiłek naprawdę się opłaca!

Z nauką języka obcego jest jak z nauką gry na fortepianie. Im więcej czasu na nią przeznaczysz, im częściej będziesz ćwiczyć, tym lepiej się nauczysz. Ale nie licz na to, że znajdziesz jakąś cudowną metodę, która bez wysiłku i pracy przyniesie efekt. Nie ma takiej metody! Żaden podręcznik sam nie wchodzi do głowy, nie wymyślono też dotąd cudownych kaset, z których wiedza spłynęłaby na ciebie przez sen.

Jeżeli poznasz język obcy dobrze, czyli będziesz umiał w nim czytać i mówić – jego znajomość już się nie ulotni. Świat stanie wtedy przed tobą otworem. Nic nie powstrzyma cię od buszowania po wielkim „targowisku”, jakim jest Internet! A tam zdobędziesz wiedzę na dowolny temat, wymienisz informacje z osobą o podobnych zainteresowaniach (choćby mieszkała w Kongo, w Australii albo na Alasce), kupisz plakat na ścianę lub przeczytasz książkę, posłuchasz muzyki, wymienisz listy, weźmiesz udział w dyskusji.

Dlatego właśnie warto się uczyć, poszerzać horyzonty poznając języki i kulturę innych krajów! Postaw na Point! Nie ryzykuj, tylko wybierz profesjonalistów i pasjonatów.

Z nami możesz tylko zyskać!